چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم؟

به گزارش وبلاگ دلگرمی، هیچ کس آشپزخانه ای بدبو نمی خواهد اما ناامید نشوید، پیروی از این نکات می تواند آشپزخانه شما را عاری از هر بوی ناخوشایندی کند.

چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم؟

مشکل بسیاری از کسانی که آشپزی می نمایند این است که بعد از اتمام آشپزی بوی غذا در خانه باقی می مانند که قطعا بوی مطلوبی نیست. بسیاری از موادی که به طور سنتی برای خوشبو کردن خانه استفاده می شوند، مانند خوشبونماینده های هوا، می توانند با بوی غذای موجود ترکیب شوند و به جای از بین بردن بوهای نامطلوب، بوی بدتری را ایجاد نمایند. با وبلاگ دلگرمی همراه باشید تا بدانید چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم.

چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم

یکی از برترین راه ها برای جلوگیری از ماندگاری بوی غذا در خانه یا آپارتمان این است که بتوانید بوی نامطلوب را قبل از آشپزی یا در حین آشپزی از بین ببرید، این گونه پس از اتمام آشپزی دردسر کمتری دارید.

از بخار سرکه بهره ببرید

اگر غذای تند درست می کنید، می توانید به وسیله بخار سرکه با بوی نامطلوب مبارزه کنید. سرکه و بخار آب، بوهای پخش در هوا را در حین پخت و پز جذب نمایند. افزودن نصف فنجان سرکه به یک فنجان آب و دم کردن آن روی اجاق گاز در حین پخت و پز بوی نامطبوع را کاهش می دهد.

آب را با مواد معطر بجوشانید

اگر با سرکه کنار نمی آیید، می توانید یک قابلمه آب از مواد معطر را بجوشانید که عطر دلپذیرتری از خود به جا می گذارد. پوست لیمو، میخک، چوب دارچین یا سایر مواد معطر را در یک قابلمه آب جوش روی اجاق بریزید و بجوشانید.

از دستگاه تصفیه هوا بهره ببرید

مدل های کوچک و نسبتا بی صدایی از دستگاه تصفیه هوا هستند که برای آشپزی مناسب اند. این وسایل کوچک آشپزخانه شما را خوشبو می نماید و هوا را از باکتری ها، ویروس ها و کپک ها پاک می نماید.

از جوش شیرین بهره ببرید

جوش شیرین بوی غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی، ماهی و سایر سبزیجات را خنثی می نماید. در واقع، بیشتر بوهای نامطبوع اسیدی هستند و PH جوش شیرین به خنثی کردن اسید موجود در این نوع غذاها یاری می نماید و بو را کاهش می دهد. با قرار دادن مقداری جوش شیرین در یک کاسه روی پیشخانی که در آن مشغول پخت و پز هستید، آغاز کنید.

چگونه از بوی نامطبوع کهنه خلاص شویم؟

از تفاله قهوه بهره ببرید

تفاله قهوه استفاده شده را در کاسه های کم عمق بریزید و آن ها را در اطراف خانه خود قرار دهید. تفاله قهوه بوها را جذب نموده و از بین می برد.

سطل زباله آشپزخانه خود را تمیز کنید

سطل زباله آشپزخانه شما می تواند مقصر بسیاری از بوهای ماندگار در خانه شما باشد. حتما سطل زباله خود را مرتبا بشویید و پس از خشک کردن آن، مقداری جوش شیرین داخل آن بپاشید. اگر به ترفندهای آشپزی سریع علاقه دارید، تهیه پیراشکی بدون گوشت و مرغ را بخوانید.

سینک آشپزخانه خود را تمیز کنید

سینک ظرفشویی آشپزخانه نیز می تواند عامل بسیاری از بوهای ناخوشایند باشد. زهکش سینک می تواند تکه های غذایی را در خود جمع کند که پوسیده شده و بوهای تند پخش می نماید. می توانید برای برطرف بوهای زننده از آب لیمو در سینک بهره ببرید، آب لیمو را در سینک و زهکش بریزید و بگذارید مدتی در سینک بماند سپس سینک را با آب داغ بشویید.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا دستورهای آشپزی یک روش فوق العاده برای تهیه ماکارونی را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید