گفت وگوی تلفنی ترامپ و مرکل

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رئیس جمهور آمریکا و صدر اعظم آلمان روز جمعه تلفنی درباره هفتاد و پنجمین سالگرد سرانجام جنگ جهانی دوم گفت وگو کردند.

گفت وگوی تلفنی ترامپ و مرکل

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی، سخنگوی دولت آلمان گفت که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز جمعه در تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفتاد و پنجمین سالگرد خاتمه جنگ جهانی دوم را بزرگ داشت.

سخنگوی دولت آلمان افزود: سران دو کشور یاد و خاطره میلیون ها قربانی و رنج های بی اندازه ای که توسط جنگی که آلمان نازی به راه انداخت بزرگ داشتند. دو طرف توافق کردند که زنده نگه داشتن خاطره جنگ و بزرگ داشت آن مهم است.

بر اساس گفته سخنگوی دولت آلمان، مرکل بر اهمیت ویژه حمایت آمریکا از آلمان پس از جنگ جهانی دوم و روابط عمیق میان دو کشور که پس از آن توسعه یافت تاکید کرد.

سران دو کشور آلمان و آمریکا در حالی هفتاد و پنجمین سالگرد خاتمه جنگ جهانی دوم را بزرگ داشتند که هر دو کشور به طور گسترده با همه گیری ویروس کرونا روبرو هستند.

در حال حاضر آمریکا در صدر کشورهای جهان چه از لحاظ تعداد مبتلان و چه از نظر قربانیان ویروس کرونا واقع شده است.

بر اساس آخرین آمار، بیش از یک میلیون و سیصد هزار آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده و حدود 78 هزار نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوی تلفنی ترامپ و مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی ترامپ و مرکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید