یک عامل موثر در بروز بیماری های خود ایمنی

به گزارش وبلاگ دلگرمی، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که وجود باکتری های ناسالم در دهان با بروز بیماری های خود ایمنی ارتباط دارد.

یک عامل موثر در بروز بیماری های خود ایمنی

متخصصان در این مطالعه معتقدند که صحیح مسواک زدن علاوه بر آنکه بوی بد دهان را از بین می برد می تواند از خطر ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید بکاهد.

در این آنالیز جدید آمده است: بروز بیماری های خود ایمنی که موجب ورم و درد مفاصل می گردد، ممکن است با باکتری های ناسالم موجود دهان در ارتباط باشد.

در آنالیز مرکز آکادمیک دندانپزشکی در آمستردام 50 فرد مبتلا به آرتریت روماتوئید و 50 بیمار مبتلا به درد التهابی مفاصل مورد آزمایش قرار گرفتند. آنان باکتریهای موجود در زبان، بزاق و پلاک دندانی داوطلبان را آنالیز و آنها را با 50 فرد سالم مقایسه کردند.

محققان مشاهده کردند: در مبتلایان به آرتریت روماتوئید و افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار داشتند، میزان بیشتری از دو نوع باکتری از جمله یک باکتری شناخته شده در ایجاد التهاب مزمن در بدن وجود داشته است.

در این آنالیز تاکید شده است: رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند از تجمع باکتریهای مضر جلوگیری نموده و خطر ابتلا به این قبیل از بیماری ها را کاهش دهد.

به نقل از روزنامه دیلی میل، محققان تاکید کردند: آنالیز های ما نشان می دهد که باکتری های دهان می توانند در آغاز بیماری آرتریت روماتوئید نقش داشته باشند.

منبع: همگردی

به "یک عامل موثر در بروز بیماری های خود ایمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عامل موثر در بروز بیماری های خود ایمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید