یک پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت

به گزارش وبلاگ دلگرمی، آمار نهایی رشد سه ماهه دوم حاکی از رشد منفی 21.5 درصدی پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است.

یک پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی گفت که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به ژوئن امسال به منفی 21.5 درصد رسیده است که دومین رشد فصلی پایین ثبت شده امسال محسوب می شود. این رشد نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل 8.4 درصد کمتر شده است.

رشد اقتصادی در بسیاری از بخش های مهم اقتصادی این کشور در حال حاضر در سطح صفر درصدی یا منفی قرار گرفته است. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد ناامیدکننده منفی 26.1 درصدی بخش سرمایه ثابت قرار گرفته است. در بین سایر بخش ها، رشد مصارف دولتی منفی 15.4 درصد اندازه گیری شده است.

طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال 10.1 درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و 7.1 درصد بزرگ می شود.

پیش از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال 9 درصد کوچک شود.

متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی 1997 تا 2019 معادل 0.51 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 1999 با دو درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 2008 با منفی 0.2 درصد بوده است.

پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه انگلیس یکی از بدترین شرایط ها را در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی 11 درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکن است تا منفی 14 درصد نیز به ثبت برسد.

جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه گفت: رکود ایجاد شده توسط ویروس کرونا، ما را دچار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این حال رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خود را از سر گرفته اند. با این حال فاصله زیادی تا بازگشت به شرایط قبل از بحران داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یک پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید