51 مصدوم؛ آمار حوادث چهارشنبه سوری در قزوین تا ساعت 23

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خبرنگاران/قزوین طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تا ساعت 23 روز 26 اسفند ماه آخرین آمار حوادث چهارشنبه سوری شامل 51 مصدوم است که 24 نفر دچار سوختگی، 12 نفر دچار بریدگی و خراشیدگی، 2 نفر دچار قطع عضو و 13 نفر از موارد دیگر آسیب دیدند.

51 مصدوم؛ آمار حوادث چهارشنبه سوری در قزوین تا ساعت 23

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تا ساعت 23 روز 26 اسفند ماه آخرین آمار حوادث چهارشنبه سوری شامل 51 مصدوم است که 24 نفر دچار سوختگی، 12 نفر دچار بریدگی و خراشیدگی، 2 نفر دچار قطع عضو و 13 نفر از موارد دیگر آسیب دیدند، همچنین در بخش اندام آسیب دیده 15 نفر از ناحیه چشم، 19 نفر از ناحیه دست، 2 نفر از ناحیه پا، 10 نفر از ناحیه سروگردن و 5 نفر از سایر نواحی دچار آسیب دیدگی شدند.

انفجار مواد محترقه و آسیب کامل انگشتان دست

محمود فرهادی با اشاره به حوادث چهارشنبه سوری، شرح داد: در ساعت 19:10 تماسی با واحد ارتباطات مرکز فوریت های پزشکی قزوین گرفته شد که حاکی از انفجار در حال کار با مواد محترقه در یک منزل در اقبالیه داشت که سریعاً یک آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و پس از رسیدن به محل حادثه اقدامات درمانی آغاز شد.

وی اضافه کرد: این حادثه یک مصدوم 16 ساله داشت که متأسفانه مصدوم دچار تروما به صورت و اندام ها و پارگی انگشتان دست راست شد، مصدوم توسط آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی پایگاه اقبالیه به بیمارستان شهید رجایی منتقل شد.

متخصص طب اورژانس بیمارستان شهید رجایی یادآور شد: مصدوم 16 ساله حادثه انفجار مواد محترقه در اقبالیه دچار آسیب به اندام ها، آسیب کامل به انگشتان و سوختگی 40 درصد بود که سریعاً کارهای درمانی لازم برای وی انجام شد، در حال حاضر شرایط جسمانی مصدوم تحت کنترل بوده و در بیمارستان شهید رجایی بستری است.

حادثه ای دیگر در آبیک

دکتر ارجمندی دیگر متخصص طب اورژانس بیمارستان شهید رجایی، با اشاره به حوادث چهارشنبه سوری شرح داد: ساعت 21:00 تماسی با واحد ارتباطات مرکز فوریت های پزشکی قزوین گرفته شد که حاکی از انفجار در حال ساخت مواد محترقه، سوختگی با الکل و سوختگی با مواد محترقه داشت و سریعاً یک آمبولانس از پایگاه های فوریت های پزشکی به محل حادثه اعزام شد.

وی اضافه کرد: این حادثه سه مصدوم داشت که متأسفانه مصدومان 33، 35 و 23 ساله دچار آسیب از ناحیه هر دو چشم، صورت و دست ها بودند.

متخصص طب اورژانس بیمارستان شهید رجایی گفت: هر دو مصدوم توسط آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی پایگاه آبیک به بیمارستان شهید رجایی منتقل شدند.

ارجمندی گفت: هر سه مصدوم در زمان انتقال به بیمارستان دچار سوختگی و آسیب به صورت و چشم شده بودند که به محض ورود به بیمارستان اقدامات درمانی تکمیلی در بیمارستان برای آنان آغاز شد.

وی گفت: مصدومین 33،35،23 ساله حادثه انفجار مواد محترقه دچار 35، 40 و 35 درصد سوختگی درجه یک و دو شده بودند که سریعاً کارهای درمانی لازم برای آنان آغاز شد، هم چنین برای هر دو مصدوم سی تی اسکن و مشاوره و بررسی توسط متخصص چشم انجام شد.

ارجمندی یادآور شد: در حال حاضر شرایط جسمانی هر سه مصدوم تحت کنترل بوده و در بیمارستان شهید رجایی بستری هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "51 مصدوم؛ آمار حوادث چهارشنبه سوری در قزوین تا ساعت 23" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "51 مصدوم؛ آمار حوادث چهارشنبه سوری در قزوین تا ساعت 23"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید