7 خوراکی که در زمستان نباید مصرف کنید

به گزارش وبلاگ دلگرمی، زمستان از راه رسیده و همراهش غذا ها و خوراکی هایِ لذیذی را آورده که مدت ها منتظرشان بودیم. در این فصل میوه ها و سبزیجاتِ بسیاری هستند که می توانید با مصرف شان سلامتی تان را حفظ کنید، اما هم چنین اقلامِ غذایی ای وجود دارند که باید از آن ها پرهیز گردد. درست شنیدید، برترین کار این است که از برخی غذا ها در این فصل دوری کنید تا سیستم ایمنی تان قوی بماند و از آلرژی و حساسیت دور باشید.

7 خوراکی که در زمستان نباید مصرف کنید

به گزارش فرادید، در اینجا به شما چندین غذا و نوشیدنی معرفی می گردد که نباید در هوای سرد مصرف کنید، درغیر این صورت، می توانند ایمنی و سلامتیِ عمومی شما را به خطر بیاندازند.

1. دسر هایی که از شکرِ تصفیه شده درست شده اند

به خوردنِ یک دسر شیرین خوشمزه فکر می کنید؟ خوب بهتر است تجدیدنظر کنید! زمستان و دسر هایی که از شکرِ تصفیه شده درست شده اند، ترکیبِ واقعاً خوبی برای سلامتی تان نیستند. شکر می تواند باعثِ التهاب گردد و ایمنی شما را تضعیف کند. برای آنکه میل مفرط به شیرینی را در خودتان ارضاء کنید، می توانید گزینه های سالم تری مثل میوه های فصل را مصرف کنید.

2. غذا های سرخ شده

به به! سیب زمینی هایی که در روغنِ عمیق سرخ می شوند، وسوسه نماینده اند! اما بهتر است خویشتن داری کنید، زیرا این مواد غذایی می توانند برای سیستمِ گوارش تان مشکلاتی به وجود بیاورند. هضمِ غذا های سرخ شده زمانِ طولانی تری می طلبد و این غذا ها زیاد سالم نیستند. در زمستان، این اقلامِ غذایی می توانند متابولیسم را کُند نمایند و به شما احساسِ تنبلیِ مفرط بدهند.

3. سرشیر

بااینکه سرشیر غذای سالمی است، اما برترین کار این است که از این نوع لبنیات در زمستان پرهیز گردد. محصولاتِ لبنیِ سرد باعث آزاد شدنِ مخاط می گردد و شما را مستعدِ سرماخوردگی و تب می نماید. اما ازآنجایی که به پروبیوتیک ها احتیاج دارید، می توانید شیری که دَلَمه بسته شده را مصرف کنید. قبل از مصرف آن را مدتی بیرون از یخچال بگذارید که خیلی سرد نباشد؛ و بهتر است که این لبنیات قبل از ناهار مصرف گردد.

4. نوشیدنی های سردی که با شیر درست می شوند

نوشیدنی های خنکی که از شیر درست می شوند بسیار خوشمزه هستند، اما برترین کار این است که در زمستان از آن ها پرهیز کنید. نوشیدنی های سردی مثل میلک شیک ها یا شیر های طعم دار که برپایه شیر درست می شوند، می توانند بدنِ شما را سرد نمایند و باعثِ گلودردی شوند که به سرفه های شدید منجر می گردد. به جایش سعی کنید شیر گرم را یا ساده یا با ترکیبِ زردچوبه بهره ببرید که باعث می گردد سیستمِ ایمنی تان فعال بماند و در کلِ زمستان بدنی سالم داشته باشید.

5. خوراکی های شیرین مثل سوهان عسلی

خوراکی های شیرینی که با موادِ مختلف ازجمله شکر و بادام زمینی و ... درست می شوند، ظاهراً خوراکی های خوبی برای زمستان هستند، اما نباید فراموش کنیم که این نوع خوراکی ها به علتِ شکرِ زیادی که دارند یکی از اصلی ترین دلایل اضافه وزن هستند. اگر دوست دارید وزن تان را تحتِ کنترل داشته باشید، توصیه می کنیم که مصرفِ قند و شکر را در رژیم غذایی تان کاهش دهید؛ به خصوص در زمستان که معمولا به علت سرمای هوا امکان تحرک کمتری برای ما وجود دارد.

6. نوشابه ها و آب میوه های سرد

نوشابه هایی مثلِ کوکاکولا یا اسپرایت می توانند سیستمِ دفاعی شما را پایین بیاورند؛ علتش آن است که بدن باید انرژی بسیاری صرف کند تا دمای نوشیدنی سرد را تا دمای بدن کاهش دهد. این بدنِ شما را ضعیف و مستعد بیماری می نماید. همین قضیه در خصوصِ آب میوه هم درست است. هرچند آب میوه ها سالم هستند اما، به خصوص در شکلِ سرد، انتخاب خوبی برای فصولِ سرد نیستند.

7. غذا های کنسروی

غذا یا ترشیِ کنسروی نمک و روغن فراوانی دارد که به منظور افزایش ماندگاری به آن ها افزوده می گردد. اما فرایندِ نگه داری و انبارِ اقلامِ غذایی می تواند موادِ مغذیِ ضروریِ بدن را در آن ها از بین ببرد. این نوع غذا ها هم چنین باعثِ فعال شدنِ آلرژی و حساسیت در افراد می گردد. به جای آن نوع غذا ها بهتر است از غذا های تازه فصلی استفاده کنیم که می توانند متابولیسم بدن را در سطحِ مناسب نگه دارند و در پیش گیری از آلرژی یا بیماری های فصلی یاری نمایند!

منبع: فرارو

به "7 خوراکی که در زمستان نباید مصرف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 خوراکی که در زمستان نباید مصرف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید