80 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خبرنگاران: شرکت بازرگانی دولتی ایران از تامین 17 هزار و 500 میلیارد ریال نقدینگی و واریز آن در روز پنج شنبه به حساب گندمکاران سراسر کشور اطلاع داد و گفت، کل پرداختی به کشاورزان پس از این واریزی به 54 هزار و 500 میلیارد ریال رسید.

80 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از شاتا، خرید تضمینی گندم از کشاورزان که از اواسط فروردین ماه آغاز شده است در کشور به جز در استان های سردسیر که هنوز وارد عملیات خرید نشده اند، ادامه دارد و تا به امروز بیش از دو میلیون و 700 هزار تن از این محصول خریداری شده است.

ارزش کل گندم های خریداری شده به 66 هزار و 900 میلیارد ریال رسیده است، و 12 هزار و 453 میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران باقی مانده و برای پرداخت های آینده نیز اقدامات و پیگیری ها در حال اجرا است.

سال جاری طبق تصمیم هیات دولت نرخ خرید تضمینی گندم افزایش حدود 45 درصدی داشته و هرکیلوگرم 2500 تومان خریداری می گردد.

81 درصد فایل های ثبت شده گندم در بانک عامل به حساب گندم کاران واریز شده و کشاورزانی که تا 17 خردادماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند، به طور کامل پرداخت شده است.

بنابر این گزارش تعداد محموله های وارد شده به مراکز خرید به 445 هزار و 132 محموله رسیده و استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان با 426 هزار تن و فارس با بیش از 400 هزار تن پیشتاز خرید گندم در کشور هستند.

همچنین در این مدت بیش از 208 هزار تن دانه روغنی کلزا در 19 استان به صورت تضمینی خریدار شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "80 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید