افغانستان، 251 عضو طالبان طی 24 ساعت گذشته کشته شدند

به گزارش وبلاگ دلگرمی، وزارت دفاع افغانستان بیان کرد که طی 24 ساعت گذشته 251 عضو گروه طالبان در چند استان این کشور کشته و 193 تن دیگر هم زخمی شده اند.

افغانستان، 251 عضو طالبان طی 24 ساعت گذشته کشته شدند

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه در این اطلاعیه اضافه نمود: نیروهای هوایی و زمینی ارتش طی درگیری با افراد گروه طالبان در استانهای غزنی، لوگر، زابل، قندهار، اورزگان، فراه، هرات، سرپل، نیمروز، قندوز، هلمند و بغلان 67 عدد مین جاسازی شده این گروه را نیز کشف و خنثی نموده اند.

درگیری ها در مناطق مختلف افغانستان پس از خاتمه آتش بس سه روزه عیدسعیدفطر شدت گرفته و اکنون نبرد شدید بین نیروهای افغان و طالبان در استان بغلان و قندوز در شمال این کشور ادامه دارد.

در همین شرایط نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در سنای آمریکا گفته است که اگر گروه طالبان حاضر به پذیرش صلح نشوند، تحریم و منزوی خواهند شد و آمریکا به حمایت از ارتش افغانستان ادامه می دهد.

از سوی دیگر، اسکات میلر فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفته است که محتمل است پس از خروج نیروهای خارجی خشونت ها افزایش یابد و طالبان برای تصرف استانهای این کشور حملات خود را شدت بخشند.

منبع: عصر ایران

به "افغانستان، 251 عضو طالبان طی 24 ساعت گذشته کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، 251 عضو طالبان طی 24 ساعت گذشته کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید