صدور مجوز پذیرش سهام و یا انتشار اوراق برای 80 شرکت در بورس

به گزارش وبلاگ دلگرمی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: تا به امروز 80 شرکت تأییدیه هیات پذیرش و مجوز سازمان بورس را برای تامین مالی در بازار سرمایه از طریق عرضه سهام و یا انتشار اوراق بدهی دریافت کردند.

صدور مجوز پذیرش سهام و یا انتشار اوراق برای 80 شرکت در بورس

به گزارش گروه مالی وبلاگ دلگرمی به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه کارگروه تأمین مالی و سرمایه گذاری، بیان کرد: 375 واحد صنعتی و معدنی تا به امروز آمادگی خود را برای تأمین مالی از طریق حضور در بازار سرمایه و یا انتشار اوراق بیان کردند. این اقدامات در راستای تقویت و تعمیق بازار اولیه در بازار سرمایه انجام شده است که منابع و نقدینگی جامعه را به سمت بخش حقیقی اقتصاد و تولید سوق می دهد و می تواند باعث ثبات و رونق بازار ثانویه نیز باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با حمایت و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تا به امروز 80 شرکت تأییدیه هیأت پذیرش و مجوز سازمان بورس را برای تأمین مالی در بازار سرمایه از طریق عرضه سهام و یا انتشار اوراق بدهی دریافت کردند.

وی با اشاره به نگاه ویژه وزارت صمت برای استفاده از روش های نوین تأمین مالی و استفاده از ظرفیت های مختلف برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی، گفت: 200 شرکت نیز تا به امروز قرارداد های خود را با نهاد های تأمین مالی برای استفاده از این روش ها امضا کردند.

زرندی همچنین به عملکرد بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای ارائه تسهیلات اشاره و شرح داد: در مجموع 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش به صادرکنندگان پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صدور مجوز پذیرش سهام و یا انتشار اوراق برای 80 شرکت در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز پذیرش سهام و یا انتشار اوراق برای 80 شرکت در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید