قیمت زنجبیل سقوط کرد ، لیموترش همچنان بلاتکلیف

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران از سقوط قیمت زنجبیل از هر کیلوگرم 110 هزار تومان به 25 تا 35 هزار تومان خبر داد و پیش بینی کرد کاهش قیمت این محصول تا هر کیلوگرم 20 هزار تومان ادامه داشته باشد.

قیمت زنجبیل سقوط کرد ، لیموترش همچنان بلاتکلیف

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از ایلنا، اسدالله کارگر با اشاره به افزایش مصرف برخی از محصولات کشاورزی در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مصرف سه محصول زنجبیل، سیر و لیمو ترش افزایش یافت این امر موجب شد قیمت این محصولات فرایند افزایشی به خود گرفته و در مقطعی نجومی شود.

وی ادامه داد: به طور مثال قیمت هر کیلوگرم زنجبیل تا 110 هزار تومان و حتی بیشتر رشد داشت.

به گفته کارگر؛ ورود اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی به کنترل توزیع زنجبیل موجب شود که شاهد سقوط قیمت آن در بازار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت سیر نیز متعادل شده است، اضافه کرد: با عرضه سیر تازه به بازار قیمت این محصول پر تقاضا نیز کاهش یافته و اکنون هر کیلوگرم سیر 29 تا 35 هزار تومان در بازار عرضه می شود.

کارگر اضافه کرد: انتظار می رود با ادامه عرضه سیر تازه، قیمت های بیش از این کاهش یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران تنها محصول پر تقاضای روزهای کرونایی که همچنان با مشکل نوسان قیمت روبه رو است را لیموترش عنوان کرد.

کارگر با اشاره به حاشیه های پیش آمده درباره انحصار توزیع لیموترش و تاثیر آن بر افزایش قیمت ها، اظهار کرد: با طرح موضوع احتمال انحصار در توزیع و بازار لیموترش فروش آن ممنوع شد و قرار بر این است که این وظیفه به اتحادیه ها واگذار شود.

وی از معین قیمت مصوب برای لیموترش خبر داد و گفت: به رغم معین قیمت مصوب برای لیموترش همچنان شرایط این محصول در بازار بلاتکلیف است.

کارگر خواستار معین تکلیف لیموترش و سرعت در واگذاری توزیع آن به اتحادیه ها شد.

وی یادآور شد: تجربه زنجبیل نشان داده است که حضور اتحادیه می تواند قیمت ها را در بازار کنترل کند.

کارگر قیمت مصوب هر کیلوگرم لیموترش را برای اتحادیه ها 15 هزار تا 15 هزار و 500 تومان قیمت عرضه آن برای مصرف کننده را 18 هزار تومان گفت.

  • علت گرانی لیموترش از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس
منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت زنجبیل سقوط کرد ، لیموترش همچنان بلاتکلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت زنجبیل سقوط کرد ، لیموترش همچنان بلاتکلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید