گزارش کارشناسی سازمان نقشه برداری از زلزله تهران

به گزارش وبلاگ دلگرمی، سازمان نقشه برداری کشور بیان کرد که نخستین نویز لرزه ساعت 17 و 52 دقیقه پنجشنبه ثبت شده است و ساعت 47 دقیقه و 21 ثانیه بامداد آدینه به اوج خود رسیده است.

گزارش کارشناسی سازمان نقشه برداری از زلزله تهران

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از ایرنا، پس از آن از ساعت 2 و 53 دقیقه روز آدینه 19 اردیبهشت ماه تقریبا نویز لرزه ای قابل ملاحظه ای تا ساعت 9 صبح توسط دستگاه ثبت نشده و دستگاه به حالت پایداری رسیده است.

سازمان نقشه برداری کشور پایش داده های مکانی ایستگاه های GNSS دو ایستگاه پلور و آبسرد که نزدیک به محل زلزله دیشب تهران بوده را آغاز نموده است.

همزمان داده های سه ایستگاه تهران، ورامین و گرم دره که در جهت گسل مشا هستند نیز پایش می شوند تا میزان جابجایی این گسل مشخص گردد.

حمیدرضا نانکلی رییس اداره فیزیکال ژئودزی سازمان نقشه برداری کشور اظهار داشت که تعداد کم ایستگاه های پایتخت هشداری جدی برای پیش بینی، رصد و پایش در مواقع بروز بحران است.

وی گفت: طرح ایجاد 35 ایستگاه جدید در تهران را از دو سال پیش به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت بحران ارائه داده و در انتظار تامین بودجه جهت نصب و پایش سیستم هاست تا با ثبت امواج زلزله بتواند به سمت هشدار پیش از وقوع زلزله پیش رود.

رییس اداره فیزیکال ژئودزی سازمان نقشه برداری کشور اضافه نمود: سازمان نقشه برداری کشور طرح ایجاد 35 ایستگاه جدید در تهران را از دو سال پیش به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت بحران ارائه داده و در انتظار تامین بودجه جهت نصب و پایش سیستم هاست تا با ثبت امواج زلزله بتواند به سمت هشدار پیش از وقوع زلزله پیش رود.

منبع: همشهری آنلاین

به "گزارش کارشناسی سازمان نقشه برداری از زلزله تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کارشناسی سازمان نقشه برداری از زلزله تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید